Wybór nawozu

wapno2

Wszystkie nawozy wapniowe mogą wykazywać wysoką efektowność przy zobojętnianiu nadmiernej kwasowości glebowej, ale pod warunkiem racjonalnego dokonanego wyboru gatunku wapna oraz umiejętnego ich zastosowania. Przy wyborze formy nawozu wapniowego i ustaleniu warunków jego zastosowania należy wziąć pod uwagę rodzaj gleby podlegającej wapnowaniu.
Wapna nawozowe sprzedawane przez F.H.U MARTUS to bezpieczne i naturalne produkty, które powstają w wyniku zmielenia skały wapiennej i dolomitowej o wyjątkowo dużej reaktywności. Efekty stosowania są widoczne na wszystkich rodzajach gleb, od lekkich po ciężkie.


W zależności od potrzeb naszych klientów proponujemy następujące rodzaje wapna:

Wapno nawozowe węglanowe bez magnezu - nawóz otrzymywany w wyniku zmielenia i przerobu miękkich skał kamienia jurajskiego, charakteryzujący się wysoką aktywnością chemiczną (94%) oraz zawartością tlenku wapnia (CaO 54%). Jego głównym zadaniem jest odkwaszanie gleby, zwiększenie ilości plonów, poprawienie struktury i składu chemicznego gleby. Przeznaczone jest do stosowania na wszystkie rodzaje gleb.

Wapno nawozowe weglanowe z magnezem - to przemielona skała dolomitowa o uziarnieniu od 0-2 mm. Zawiera bardzo wysokie stężenie składników niezbędnych do prawidłowego wzrostu roślin (CaO 32%+ MgO 16%), reguluje stosunki wodno-powietrzne wpływając na tworzenie się struktury gruzełkowatej. Można go stosować na wszystkie rodzaje gleb , w szczególności wymagające zwieszonej ilości magnezu.

Wapno granulowane – jest wapniowym nawozem węglanowym, wytwarzanym w procesie granulacji uprzednio silnie rozdrobnionej, miękkiej skały wapiennej. Granulowana forma nawozu umożliwia nie tylko równomierny wysiew ale również łatwe stosowanie go zarówno w dawkach małych, jak i dużych. Bardzo skutecznie usprawnia zakwaszone gleby i przyczynia się do zwiększenia wielkości plonów.

Wapno nawozowe węglanowe odmiana 04
Typ – węglanowy
Parametry Chemiczne
CaO (tlenek wapnia) 54,9%
MgO (tlenek magnezu) 1-2%
Aktywność Chemiczna 93%
Parametry fizyczne
Wilgotność 4-8%

wapno weglanowe 04

Wapno granulowane
Węglan wapnia CaCo3, całkowity min. 90% ( co odpowiada min. 50 CaO)
Granulacja 3-6 mm., min. 90%
Liczba zobojętniania Min. 51,5
Reaktywność Min. 92,5%
Wilgotność <8% ( z reguły ok. 2%)

wapno granulowane

Wapno nawozowe z magnezem odmiana 05
Typ – węglanowy
Parametry Chemiczne (CaO+MgO min 45%)
CaO (tlenek wapnia) 33,30%
MgO (tlenek magnezu) 16,31%
Parametry fizyczne
Wilgotność 3-8%

wapno z magnezem 05

Wapno nawozowe z magnezem odmiana 03
Typ – węglanowy
Parametry Chemiczne (CaO+MgO min 50%)
CaO (tlenek wapnia) 32,40%
MgO (tlenek magnezu) 19,40%
Parametry fizyczne
Wilgotność 4-7%

wapno z magnezem 03

W celu zamówienia skontaktuj się z nami telefonicznie - numery: 695 05 58 58, 607 414 814 lub wypełnij poniższy formularz.

 

Formularz zamówienia