Kreda Pastewna

Kreda Pastwena 2

Kreda Pastewna

Kreda Pastewna jest naturalną skałą pochodzenia osadowego nazywaną węglanem wapnia. Jest ona źródłem pełnowartościowego wapna niezbędnego do prawidłowego rozwoju zwierząt w każdym wieku a w szczególności w okresie wzrostu i rozrodu. Posiada szerokie zastosowanie, pozytywnie wpływa na układ trawienny, naczyniowy, kostny, nerwowy, mięśniowy, chroni również przed osteoporozą, jest źródłem makro i mikroelementów, charakteryzuje się bardzo wysoką przyswajalnością i strawnością. Można skarmiać nią zwierzęta bezpośrednio lub stosować jako dodatek paszowy dla bydła, drobiu, trzody chlewnej oraz zwierząt futerkowych. Stosowanie kredy pastewnej w żywieniu drobiu korzystnie wpływa na wylęgowość jaj, gwarantuje tworzenie gładkiej i twardej skorupy jajek.

Kreda Pastewna

Kreda pastewna Viva Max marki Lafarge to produkt drobnoziarnisty o frakcji 0,1-0,4 mm otrzymywany przez mechaniczną przeróbkę kamienia wapiennego ze złoża wapieni jurajskich Barcin-Piechcin-Pakość w województwie kujawsko-pomorskim. Jest węglanem wapnia, czyli naturalną skałą pochodzenia osadowego stosowaną głównie jako komponent do pasz i premiksów w diecie wszystkich zwierząt gospodarskich, szczególnie w okresie ich wzrostu i rozrodu.

Parametry chemiczno-fizyczne
Kreda Pastewna Viva Max

wapń (CaO)

> 52,6 %

CaCO3

> 94%

Ca

37,6 %

Frakcja

0,1-0,4 mm

Opakowanie WOREK

25 kg

W celu zamówienia skontaktuj się z nami telefonicznie - numery: 695 055 858, 607 414 814, 690 055 858 lub wypełnij poniższy formularz.