Wapno nawozowe granulowane

wapno_granulowane_

Wapno nawozowe granulowane

Wapno granulowane jest wapniowym nawozem węglanowym, wytwarzanym w procesie granulacji uprzednio silnie rozdrobnionej, miękkiej skały wapiennej. Granulowana forma nawozu umożliwia nie tylko równomierny wysiew ale również łatwe stosowanie go zarówno w dawkach małych, jak i dużych. Bardzo skutecznie usprawnia zakwaszone gleby i przyczynia się do zwiększenia wielkości plonów.

Wapno granulowane POLCALC III GENERACJI

Wapno granulowane POLCALC III GENERACJI to najszybszy, wydajny i skuteczny nawóz do odkwaszania gleby. Dzięki odpowiedniej granulacji daje się łatwo rozsiewać na polu, jest całkowicie ekologiczny, powstał ze zmielenia i zgranulowania skał wapiennych Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Efektywnie podnosi pH gleby, bezpieczny dla roślin i gleby, nie ulega przeterminowaniu.

Parametry chemiczno-fizyczne

Węglan wapnia CaCo3 całkowity

93- 98%

Reaktywność

100 %

Wilgotność

5 %( +- 2 %)

Opakowanie WOREK / BB

25 kg / 500 kg

Wapno_granulowane_POLCALC_III_GENERACJI2

Wapno granulowane magnezowe SuperMag

Wapno granulowane magnezowe SuperMag to innowacyjny nawóz wapniowo-magnezowy produkowany z bardzo wysokiej jakości , zmikronizowanej mączki magnezowej. Zawiera cenne dla roślin mikro i makroelementy ( B , Zn, Mn, Mo , Fe , Cu ). Magnez zwiększa przyswajalność makropierwiastków, powodując znaczący wzrost plonów roślin uprawnych. Produkowany jest w ekologicznej technologii, bez użycia klejów i ulepszaczy. Oferuje możliwość zastosowania pogłównego w systemie całorocznym. Błyskawicznie podnosi pH gleby i poprawia jej strukturę.

Parametry chemiczno-fizyczne

Węglan wapnia CaCO3 całkowity

55%

Węglan magnezu MgCO3

42 %

Reaktywność

100 %

Wilgotność

7 %( +- 2%)

Opakowanie WOREK / BB

25 kg / 500 kg

Wapno_granulowane_magnezowe_SuperMag2

Nawóz granulowany wapniowy Jurak Premium

Jurak Premium to naturalny, bezpieczny nawóz wapniowy o wysokiej zawartości CaCO3 - 92% (CaO 52%). Jest on polecany na glebach szczególnie kwaśnych i ubogich w wapń. Dawkowanie powinno być dobierane indywidualnie w zależności od odczynu i składu chemicznego gleby. Granulowana forma nawozu pozwala na bardzo precyzyjny wysiew zaplanowanej dawki , a tym samym prawidłowy rozkład czynnika odkwaszającego. Po zastosowaniu wapna granulowanego Jurak , rozwój roślin przebiega bez zakłóceń, budując wysoki plon.

Parametry chemiczno-fizyczne

Węglan wapnia CaCo3 całkowity

Min. 92% (co odpowiada min. 52% CaO)

Granulacja

3-6 mm., min. 90%

Reaktywność

min. 98%

Wilgotność

< 8% (z reguły ok. 2%)

Opakowanie BB

500 kg - 600 kg

Nawóz granulowany wapniowo-magnezowy KalkMag

KalkMag to nawóz węglanowy, wapniowo-magnezowy odkwaszający produkowany w formie granulowanej. Uzyskiwany jest z naturalnej skały dolomitowej poddawanej w procesie produkcyjnym wyjątkowo dokładnemu rozdrobnieniu a następnie granulacji. Produkt spełnia dwie bardzo ważne funkcje nawozowe: zmniejsza zakwaszenie gleby, a tym samym polepsza warunki wzrostu roślin oraz równocześnie dostarcza do gleby magnez – niezwykle ważny składnik pokarmowy dla roślin, ludzi i zwierząt.

Parametry chemiczno-fizyczne

Węglan wapnia CaO całkowity

27%

Tlenek Magnezu Mg całkowity

16%

Wilgotność

<8 % (z reguły ok. 2%)

Opakowanie BB

600 kg

Reaktywność frakcji poniżej 0,5 mm w kwasie chlorowodorowym

min. 85%

image

Wapno granulowane Jurak Premium Humi

Wapno granulowane Jurak Premium Humi to granulowany wysoko reaktywny nawóz posiadający wapń z dwóch źródeł (kreda plus mączka węglanowa), kwasy humusowe oraz węgiel brunatny. Skutecznie odkwasza oraz poprawia żyzność gleby. Cenne składniki zawarte w nawozie wpływają na strukturę gleby a także poziom próchnicy w ziemi. Stosując nawóz Jurak Humi rośliny są dobrze odżywione, lepiej znoszą susze, przymrozki, stresy wegetacyjne, produktywnie pobierają makroskładniki z podłoża co wpływa na ekonomikę plonów.

Parametry chemiczno-fizyczne

Węglan wapnia CaO całkowity

40%

Kwasy humusowe

7,3%

Węgiel organiczny

4,3%

Reaktywność

99,1%

Granulacja

2-8%

Opakowanie BB

500 kg

juraczek humi

W celu zamówienia skontaktuj się z nami telefonicznie - numery: 695 055 858, 607 414 814, 690 055 858 lub wypełnij poniższy formularz.