WĘGLAN WAPNIA — WAPNO NAWOZOWE Z MORAWICY

Wapno węglanowe (węglan wapnia) jest naturalnie występującą w przyrodzie formą wapnia i charakteryzuje się wolniejszym i bezpiecznym węglanowym działaniem. Wapno węglanowe zalecane jest do stosowania na mineralnych glebach lekkich i średnich oraz glebach organicznych i organiczno-mineralnych. Jest formą bezpieczną w stosowaniu pogłównym - również na plantacje wieloletnie. Polecane jest także do zachowawczego wapnowania gleb cięższych. W naszej ofercie posiadamy wapno nawozowe z kopalni wapienia Morawicy oraz innych zaprzyjaźnionych kopalni.

Nawozy wapniowe mają zupełnie inną rolę do spełnienia niż azotowe, fosforowe czy potasowe. Są one tylko w niewielkim stopniu źródłem składnika pokarmowego (wapnia) dla roślin, a jednak mają na celu:

  • zmniejszenie szkodliwego działania kwasowości gleby, a tym samym, toksycznego działania glinu i manganu
  • poprawę dostępności dla roślin wielu składników pokarmowych
  • wpływają na rozwój korzystnej mikroflory
  • polepszenie właściwości fizycznych warstwy ornej gleby.
wapno-nawozowe

W celu zamówienia skontaktuj się z nami telefonicznie - numery: 695 055 858, 607 414 814, 690 055 858 lub wypełnij poniższy formularz.

Stosując nawozy wapniowe po żniwach mamy możliwość wielokrotnego wymieszania ich z glebą. Na gleby lekkie i bardzo lekkie zaleca się stosowanie wapna węglanowego, natomiast na glebach ciężkich o dużej zawartości próchnicy, można stosować wyższe dawki wapna, także w formie tlenkowej. Nawozy wapniowe najlepiej działają w środowisku wilgotnym oraz w niskich temperaturach. Na tempo działania wpływa również stopień rozdrobnienia nawozu, wymieszania z glebą oraz reaktywność. Wapno o reaktywności znacznie niższej zwiększy dawkę, natomiast przy reaktywności zbliżonej do 100% dawka będzie nieco niższa.

Wapno i kreda z naszej oferty

wapno_weglanowe_martus

Wapno węglanowe

wapno_granulowane_

Wapno granulowane

czarna_kreda

Czarna kreda

kreda-granulowana

Kreda granulowana