Wciąż trwa nabór wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022 rok

Do 16 maja 2022r. rolnicy mają czas na złożenie wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022rok. Kto nie zdąży zrobić tego w terminie będzie mógł to zrobić jeszcze do 10 czerwca 2022 roku ,ale płatności zostaną pomniejszone wówczas o 1 proc.za każdy dzień opóźnienia . Zmiany do wniosków złożonych do 16 maja można składać bez żadnych  sankcji do 31 maja . Rolnicy, którzy złożą korekty później, ale w nieprzekraczalnym terminie do 10 czerwca, będą mieli pomniejszone płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia.

W tym roku ponownie można biegać się o uzupełniającą płatność podstawową do gruntów ornych , na których nie jest prowadzona uprawa roślin, a także do wybranych upraw . Zwiększono też  liczbę pakietów w ramach działania rolno-środowiskowo-klimatycznego.

Wnioski o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW należy przesyłać wyłącznie elektronicznie. Trzeba to zrobić za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE), udostępnionej na portalu ARiMR, a nie jak wcześniej bezpośrednio przez aplikację eWniosekPlus. Rolnicy, którzy nie mają komputerów lub obawiają się, że sami nie poradzą sobie z wypełnieniem wniosku przez Internet, mogą liczyć na pomoc  pracowników Agencji.

logo-j-z

Martus - rozwiązania zgodne z naturą © 2022